Mrazuodolný fíkovník Francuesco (Ficus carica ´Francuesco´)

kliknutím zvětšíte
Mrazuodolný fíkovník Francuesco (Ficus carica ´Francuesco´)
Mrazuodolný fíkovník Francuesco (Ficus carica ´Francuesco´)Mrazuodolný fíkovník Francuesco (Ficus carica ´Francuesco´)
ks
Můžete mít již Po 15.4.2024  
Balík do domu - Česká republika Po 15.4.2024
Balík do domu - SLOVENSKOPo 15.4.2024
Osobní odběrPo 15.4.2024
Cena s DPH : 379,- Kč
Cena bez DPH : 338,- Kč
DPH:12 %
Lahodné plody fíkovníku už nemusíte obdivovat jen ve Středomoří.

Fíkovník Peretta® je švýcarská odrůda fíkovníku, která výborně odolává i našim mrazům. Nese zelenohnědé, protáhle hruškovité plody, jejichž velikost závisí na množství vláhy v daném roce, ale doporučujeme nezalévat – plody budou sice nalité do velikosti, ale chuť bude mdlá. Jsou sladké a tvoří se bez opylení. Plody jsou zralé, pokud jdou snadno odlomit a neroní mléko (=latex – je přítomný v celé rostlině a může způsobit podráždění očí nebo rtů). Většinou plodí od poloviny srpna a když je dobrá sezóna a teplý koncem léta, může dozrát i druhá násada plodů koncem září. Listy jsou nápadně hluboce laločnaté, velké, zajímavě tuhé a aromatické. Stříhat je možné zjara a při bujném růstu během léta se doporučuje pro bohatší plození zkracovat nové přírůstky na 3 listy.
Půdu potřebuje mírně vápenitou, s jílovitou složkou ve spodní části půdního profilu, kde si najde dostatek živin. Pokud jej budete pěstovat v zahradě, najděte mu výslunné místo u jižní zdi, kde bude chráněn a kde se bude akumulovat více tepla na dřívější a dostatečné dozrání jak plodů tak větví. Mladší rostliny odolávají teplotám cca -15°C, víceleté již -20°C a při zakrytí větví na zimu v období nejhorších mrazů můžete jeho odolnost prohloubit a dokonce zachovat vrcholové pupeny živé a tím pádem se těšit z dřívější sklizně. V každém případě rostlina přežívá vždy na kořenech, takže v případě omrznutí nadzemní části vyžene na jaře nové výhony ze země, na kterých stihne týž rok plodit.

Velikost dodávané rostliny:  květináč průměr 13 cm, výška při dodání cca 30-40cm.

Potřebujete poradit ? Mrazuodolný fíkovník Francuesco (Ficus carica ´Francuesco´)

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace