Obchodní podmínky

Termín dodání: Protože byliny jsou rostliny, není odesílání možné kdykoliv. Mějte prosím napaměti, že každá rostlina potřebuje svůj čas a vhodné počasí. Všechny Vámi objednané bylinky zasíláme přibližně od začátku května v pořadí došlých objednávek. To je již vhodná doba pro sázení bylin do záhonů nebo květináčů.  Všechny rostliny jsou otužilé v našich podmínkách, pěstují se jako trvalky, přenosné rostliny nebo jednoleté rostliny. Pokud některý druh není momentálně skladem, vyhrazujeme si právo, poslat jako náhradu velmi podobný kultivar či druh.  

Původ rostlin: Všechny rostliny jsou vypěstovány výlučně v České republice na jihovýchodní Moravě v podhůří Bílých Karpat v rodinném zahradnictví. Při pěstování se nepoužívají žádné chemické prostředky proti škůdcům. Rostliny jsou dodávány včetně popisku, zabalené do fólie, která zabrání vypadnutí s květináče. Každá rostlina je zdravá sazenice v květináči o průměru 9 - 12 cm podle charakteru růstu jednotlivých druhů.

Rostliny dodává firma Zahradnictví, Ing.Šimon Pachl, PhD., U Stadionu 1030, 687 25 HLUK, IČO: 757 39 984.

Cena rostlin:  Cena u rostlin - bylinek se myslí za 1 ks květináče o uvedeném průměru včetně popisku. Ceny jsou konečné s DPH.

Odesílání v rámci ČR:  rostliny jsou zasílány dopravní službou. Platba za rostliny je možná pouze převodem. Dobírkové platby nejsou možné - je to opatření proti zákazníkům jež si naobjednávají rostliny a poté zásilku nepřevezmou. Za službu dopravce se k ceně rostlin připočítává 198,- Kč jako přepravné. Přepravu pro nás zajišťuje soukromý přepravce společnost DPD. K objednávce účtujeme balné ve výši 15 Kč při nákupu do 500 Kč, 25 Kč při nákupu do 1000 Kč, 35 Kč při nákupu do 2000 Kč, 45 Kč při nákupu do 5000 Kč a 200 Kč při nákupu do 10000 Kč. Zákazník může využít dopravu zdarma při nákupu nad 3 500 Kč.

Odesílání do SR: rostliny jsou zasílány dopravní službou. Za službu dopravce se k ceně rostlin připočítává 349,- Kč jako přepravné. Přepravu pro nás zajišťuje soukromý přepravce společnost DPD. Všechny zásilky na Slovensko se platí pouze převodem předem. K objednávce účtujeme balné ve výši 15 Kč při nákupu do 500 Kč, 25 Kč při nákupu do 1000 Kč, 35 Kč při nákupu do 2000 Kč, 45 Kč při nákupu do 5000 Kč a 200 Kč při nákupu do 10000 Kč. Zákazník může využít dopravu zdarma při nákupu nad 3 500 Kč. Zákazník ze Slovenska platí konečnou sumu převodem v EUR. 

Objednávky přijaté z internetového obchodu – www.zivebylinky.cz jsou závazné. Posláním vyplněné objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními a dodacími podmínkami a že s nimi souhlasí. Provozovatel internetového obchodu – www.zivebylinky.cz se zavazuje, že Vaše osobní údaje neposkytne třetí straně. Po odeslání Vaší objednávky dostanete potvrzení objednávky s přiděleným číslem a rekapitulací zadaných údajů.
Reklamace:  v případě reklamace nás kontaktujte výhradně písemně na naší e-mailové adrese zivebylinkyzavináčseznam.cz  Na telefonické reklamace nebude brán zřetel. 

Reklamace se řídí reklamačním řádem, dle ustanovení zákona č. 40/1964 Sb. Občanský zákoník, č. 513/1991 Sb. a z. č. 634/1992 Sb. Zákon o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.

Rostliny – hrnkové i řezané jsou zařazeny do skupiny zboží, které podléhá zkáze a proto se na ně ve smyslu ustanovení § 619 odstavec 2 občanského zákoníku nevztahuje záruční doba časově ohraničená. Platí záruka na řezané květiny 24 hodin a na všechny hrnkové rostliny 48 hodin. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel. Dojde-li k úhynu rostlin do 2 dnů od doručení z důvodů prokazatelně způsobených dodavatelem, má zákazník nárok (po předložení dokladu o zaplacení) na náhradní rostliny nebo finanční vyrovnání. Při vracení částky si dovolujeme upozornit, že vracíme jen částku za reklamované zboží, nevracíme přepravné.

Bez lhůty pro vyřízení reklamací je pozastaven v případě, že prodávající neobdržel veškeré podklady potřebné pro vyřízení reklamace – zboží, doklady apod.

Nárok na uplatnění záruky zaniká v případě neodborného zacházení se zbožím - tedy u rostliny je to špatná nebo žádná zálivka, vystavení rostliny vysokým teplotám, polámání apod.  

Pokud mezi prodávajícím a kupujícím /spotřebitelem/ dojde ke spotřebitelskému sporu, má spotřebitel právo na jeho mimosoudní řešení. Subjektem mimosoudního řešení podle zákona č.634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele je Česká obchodní inspekce. Veškeré podrobnosti k mimosoudnímu řešení jsou uvedeny na stránkách České obchodní inspekce www.coi.cz.
Obecným subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je ČESKÁ OBCHODNÍ INSPEKCE.
 
Česká obchodní inspekce
oddělení – ústřední inspektorát
Štěpánská 15
120 00 Praha 2

Důležité rady po doručení: nevystavujte rostliny ihned přímému slunečnímu úpalu. Nejlepší je umístění do stínu - polostínu a výsadbu na slunečné stanoviště provést po cca 3 dnech. Zalévejte pouze pokud je kořenový bal sušší, tak aby nedošlo k přemokření substrátu.

Osobní odběr:  je možný po předchozí domluvě mailem v Hluku (okr. Uherské Hradiště) v areálu firmy - zahradnictví, U Stadionu 1030, 687 25 Hluk. 

Obchodní podmínky jsou nabité v platnost od 10.2.2014.

V Hluku 10.2.2014  

 

 

 

 

 

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace