GOJI - Kustovnice čínská - (Lycium chinense)

kliknutím zvětšíte
GOJI - Kustovnice čínská - (Lycium chinense)
GOJI - Kustovnice čínská - (Lycium chinense)GOJI - Kustovnice čínská - (Lycium chinense)
ks
Můžete mít již St 24.7.2024  
Balík do domu - Česká republika St 24.7.2024
Balík do domu - SLOVENSKOSt 24.7.2024
Osobní odběrSt 24.7.2024
Cena s DPH : 285 Kč
Cena bez DPH : 254 Kč
DPH:12 %
Tisíce let známá rostlina v Číně.

Léčivé účinky GOJI rostliny jsou opravdu široké.

V TCM (tradiční čínské medicíně) se GOJI pěstuje a užívá celá tisíciletí. Proto ji také číňané označují za rostlinu dlouhověkosti. 

Nejčastěji se používají její plody – qoji. Plody se přidávají jako sušené rozinky do různých pokrmů, konzumují se též samotné nebo ve formě čaje z 10 – 12 plodů.Listy a výhonky jsou běžnou zeleninou a připravují se jako špenát ve formě přílohy k masu. Po celý rok se z listů a výhonků vaří čaj.

Chuť plodů kustovnice čínské je sladká, podobná malým šípkům.

Plody obsahují řadu vitamínů (B1, B2, B6, C a E). 

Kustovnice čínská je keř dorůstající až 3 m výšky. Roste volně v severních a západních oblastech Číny, v Koreji, Japonsku a Tibetu. Pěstování kustovnice je zcela nenáročné. Rostlina prospívá i na chudých suchých půdách. Plody se sklízejí zralé setřásáním do plachty, protože při jejich kontaktu s lidskou pokožkou dochází k oxidaci a zčernání plodů.

Kustovnice je v našich podmínkách mrazuvzdorná. Vzdálenost mezi jednotlivými keři by měla být cca 2 m. Při výsadbě je dobré použít vyzrálý kompost. Hnojit můžete rostlinu přírodním kravským nebo koňským hnojem na podzim či brzy na jaře.

Řezání keře
První rok ponechejte hlavní kmen narůst do výšky 50 -60 cm. Okolo hlavního kmene si vyberte 3-5 postranních větví, které budou sloužit jako základ koruny a ty seřízněte na 10-20 cm, aby se podpořilo větvení. Prořezávání spočívá v odstranění křížících větví. Odstraňujte také kořenové výmladky. Pro větší plodnost doporučujeme vysázet alespoň 2 rostliny, kustovnice je částečně cizosprašná.

Velikost dodávané rostliny:  květináč průměr 10 cm, výška při dodání cca 20 cm (v závislosti na dodávaném období).

Potřebujete poradit ? GOJI - Kustovnice čínská - (Lycium chinense)

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace