Bazalka vytrvalá purpurová (Ocimum x hybrida ´Magic Blue´)

kliknutím zvětšíte
Bazalka vytrvalá purpurová (Ocimum x hybrida ´Magic Blue´)
Bazalka vytrvalá purpurová (Ocimum x hybrida ´Magic Blue´)Bazalka vytrvalá purpurová (Ocimum x hybrida ´Magic Blue´)Bazalka vytrvalá purpurová (Ocimum x hybrida ´Magic Blue´)
ks
Můžete mít již Po 15.4.2024  
Balík do domu - Česká republika Po 15.4.2024
Balík do domu - SLOVENSKOPo 15.4.2024
Osobní odběrPo 15.4.2024
Cena s DPH : 65,- Kč
Cena bez DPH : 58,- Kč
DPH:12 %
Vytrvalá bazalka je novinka mezi bazalkami.Pěstujeme ji jako přenosnou rostlinu. Má intenzivní bazalkové aroma a neobjede se bez ní celá středomořská kuchyně.

Pro milovníky bazalky máme skvělou zprávu. Bazalka ´Magic Blue´ a ´Magic White´ jsou nově vyšlechtěné druhy, které jsou vytrvalé. Rodiče těchto bazalek Ocimum kilimandscharicum (pochází z Keni) a O. basilicum "Purpurascens " dali vzniknout dvěma hybridům s dřevnatým stonkem, keřového vzrůstu, aromatickým a červeně a zeleně vybarveným listem, fialovým a bílým květem. Její největší výhodou je, že pokud je správně pěstována, můžete si na jejích aromatických listech pochutnávat několik roků a to dokonce i v zimě. Tímto okamžikem končí problém se živou bazalkou v zimě. Bazalky ´Magic´ můžeme pěstovat jak na záhoně, tak i v květináči. Na dno je vhodná drenáž, zeminu volíme  propustnou.  Rostlinu umístíme od května do září na zahradu na slunečné stanoviště. Vyžaduje hojnou zálivku, přihnojování. Zaštipováním podpoříte dobré rozvětvení a kompaktnost rostliny. Na podzim bazalku přeneste do bytu, chodby apod. na světlé místo, kde teploty neklesají pod 12°C. Zaléváme ji mírně, rostliny nesmí být přemokřené. Zde přečká zimu a na jaře ji lze opět umístit na zahradu.  Bazalka je nepostradatelná ingredience v kuchyních celého Středomoří. Bazalka je také mnohdy označována za „ královnu bylin“, jelikož jméno je odvozeno z řeckého slova „ basileus“, neboli král. Po určité období však byla považována za ďábelskou bylinu, protože její název byl zaměněn za latinské „basiliscus“ , bazilišek.

Bazalka je nepostradatelná ingredience v kuchyních celého Středomoří. Bazalka je také mnohdy označována za „ královnu bylin“, jelikož jméno je odvozeno z řeckého slova „ basileus“, neboli král. Po určité období však byla považována za ďábelskou bylinu, protože její název byl zaměněn za latinské „basiliscus“ , bazilišek.

Pozoruhodné je, kolik tradic a pověr je spjato s touto aromatickou bylinkou. Větvičky bazalky byly nalezeny v egyptských pyramidách. Bazalka údajně rostla na hrobě Ježíše Krista a v Řecku přinášely ženy její výhonky do kostela na svátek svatého Basilea ( Nový rok). V muslimských a hinduistických zemích jsou sazenice vysazovány na hroby.Byla symbolem věrné lásky a přátelství. V Indii má dodnes mimořádný význam bazalka posvátná nebo také „ tulsi“ ( O. sanctum), která je zde nejsvatější bylinou hinduismu, pěstovanou již po 3000 let.

Použití:

Bazalka patří mezi medonosné rostliny a její květy jsou také jedlé.  Použití voňavé a chuťově výrazné bazalky v kuchyni vychází zejména z tradičních pokrmů připravovaných v Itálii, Francii, Thajsku a Indii. Nejchutnější jsou čerstvě sklizené listy, které lze také naložit do olivového oleje nebo je blanšírovat a zmrazit. Aby neztratily typické aroma, přidávají se do pokrmu těsně před dovařením. Sušením listy ztrácejí značnou část silic. Kromě známého „pesta“, je bazalka ideální na zeleninové saláty, pizzu, špagety, polévky, různé druhy masa, sýry atd.

Velikost dodávané rostliny:  květináč průměr 9 cm, výška při dodání cca 10-20cm (v závislosti na dodávaném období).

Potřebujete poradit ? Bazalka vytrvalá purpurová (Ocimum x hybrida ´Magic Blue´)

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací




Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace